Şeker Ramazan Bayramı Tarihi Resimleri Ne Zaman Hangi ay1 2014 Ramazan Şeker Bayramı Tarihi Ne Zaman 2014 Ramazan Ayı Hangi Ay Ramazan aylarının, son yıllarda yaz aylarına denk geliyor olması hepimizin gözünü korkutmuştu, Nasıl oruç tutacağımızı düşünüp, nasıl dayanabileceğimiz konusunda şüphelerimiz vardı. Normal bir günde kahvaltı saatimizi 1 saat bile geçirince açlıktan ölecekmiş gibi hissederken ramazan ayında ‘niyet ettiğimiz ‘ o büyülü andan itibaren her şeye dayanabilir hale geliyor bünyemiz ve hatta ilk saatlerinde yemek bile düşünmez oluyoruz. Bu güzel ayın manevi hissiyatıyla “Oruç tutmak” en güzel şey haline geliyor hele bir de iftarları sevdiklerinizle paylaşıyorsanız sizden keyiflisi yoktur.
Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı 8 Temmuz’da başlıyordu. Hicri ve miladi takvim farkından dolayı her yıl 11 gün geriye giderek başladığı için bu yıl ramazan ayının ilk orucunu 28 Haziran 2014 tarihinde tutacağız.
Sabırla tutulan orucun ardından geçireceğimiz Şeker (Ramazan) Bayramı ise 28 Temmuz 2014 Pazartesi gününe denk geliyor. Şimdiden tamlayan.com olarak bayramınız kutlar, hayırlı bayramlar geçirmenizi dileriz…

 

30 Kas 2013 |

Google search: 2014 Ramazan Şeker Bayramı Tarihi Ne Zaman 2014 Ramazan Ayı Hangi Ay

Anahtar Kelimeler: , ,

Facebook'ta paylas


Bu habere yorum yapın, sitenizden takip edin ya da RSS kaynağı ile yeni içeriklerimize ulaşın.

Bu habere yorum yaz, çekinme döktür...

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...