NTV SPOR BİSS KEY TRT 3 HD

biss key şifresi nedir 300x170 Biss Nedir Biss Key 2012 2013 ŞifreleriUydu alıcılar günümüzde epeyce yaygınlaştı, yayıncı platformlara her ay para ödemeden dijital yayın izlememize olanak sağlıyan uydu alıcılarını Türk insanı çok sevdi. Birçok ev karasal yayınlardaki parazitlerden sıkılmış olacak ki uydusuz ve uydu alıcısız ev bulmak artık zor. Kurban Bayramlarında hayvan satmak için büyük şehirlere gelen hayvan satıcıları yanlarında uydu alıcılarını televizyonlarını ve de elembilerini getirip kendileri kurulumu yaptıklarına bile şahit oldum. Artık türk insanı teknoloji ile içiçe. İngiltere’de yaşlı nufus fazla olduğu için teknolojik donanım alışverişinin az olduğu bir ülke fakat ülkemizde genç nüfus yoğunlukta olduğu için teknolojik harcamalar ve teknoloji bilgisi hadsafada.

Uydu alıcılar biss key şifresi olan ve olmayan olarak ikiye ayrılır. Uydu alıcınızın kurulumunu yapan kişilere uydu alıcınızın markası ve modelini söylereyek uydu alıcınızda biss menüsü olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Her uydu alıcısının markasına ve modeline göre bir yöntem ile biss şifresini gireceğimiz bir menüsü bulunur tabiki biss girilen uydu alıcıları için geçerli bu bahsettiğimiz.

Biss key şifresi ücretli yayınları yayınlayan şifresiz kanallar için konulması zorunludur aksi takdirde kanallar yüklü miktarda telif hakkı ödemek zorunda kalabilir. Bunun için ülkemizde yayınlanan İspanya Ligi maçları ya da Şampiyonlar Ligi-Uefa Avrupa Ligi maçlarına kanallar mecburen biss key koymaktadır.

Biss şifreleri 12-16 hane arasında değişiklik gösterir ve internette kanalların güncell biss keylerini bulmak mümkündür.

Biss şifrelerinin nasıl girildiğini anlatan birçok forum sitesi vardır bunlar arasında en günceli uydukurdu’dur. O forum sitesinde aradığınız uydunun biss menüsüne nasıl gireceğinizi bulabilirsiniz.

Şu sıralar Star tv ve Hazar tv de maç yayınları olduğu için sitemiz Tamlayan.com’da bu kanalların biss ve frekanslarını paylaştık.

2012 Star TV Frekansı Biss Key Şifreleri için tıklayın

2012 Xazar Hazar TV Frekansı Biss Key Şifreleri için tıklayın

26 Ağu 2012 |

Google search: Biss Nedir Biss Key 2012 2013 Şifreleri

Anahtar Kelimeler: , , ,

Facebook'ta paylas


Bu habere yorum yapın, sitenizden takip edin ya da RSS kaynağı ile yeni içeriklerimize ulaşın.

1 Yorum »

  • ersoy diyor ki:

    merhaba bende nex mini hd uydu alıcı var ama idman tv keyini giremiyorum nasıl yapabilirim birde starhd keyleri varmı

    Bu habere yorum yaz, çekinme döktür...

    Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...