Nasıl memur olunur, Kpss’yi kazanmanın püf noktaları, Kpss de başarılı olmanın formülü nedir

Kpss’ye Nasıl Çalışılır Kpss’ye Nasıl Çalışılır Kazanılır En Etkili Çalışma YöntemiKpss Lisans için nasıl hazırlanılmalı sorunsalı konusunda tecrübe sahibi başarılı bir sonuç almış aday olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Hatta soru – cevap olarak da cevaplandırma yapmam mümkün sormak istediğiniz birşeyler olursa çekinmeden alt kısıma yorum yazarak sorabilirsiniz en kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.
Gelelim kpss sınavı nasıl kazanılır sorusuna. Bu sorunun cevabı takibi çalışmak fakat kuru kuruya çalışın demeyeceğim sizlere. Öncelikli olarak eksik olduğunuz dersleri ve konuları belirlemeniz gereklidir onların üzerinde yoğunlaşmanız lazım. Örneğin bildiğiniz ve çözmeyi sevdiğiniz testleri çözmek size sadece zaman kaybı yaşatacaktır. O derslere çalışmak size zevk verse de sadece bir zaman kaybıdır çünkü onları sınavda zaten yapacaksınız tekrar tekrar üstünde durmak gereksizdir. En zayıf olduğunuz noktaya çalışmalısınız, örneğin sözelciyseniz ve matematikte zorlanıyorsanız iyi bir puan almanın matematik netlerinden geçtiği için matematik çalışmaktan başka alternatifiniz yoktur. Sözel konusunda yetersiz bir mühendis iseniz yoğun okumaların ardından test çözerek sözel üzerinde iyileşmeniz mümkünsadece bir zaman kaybıdır çünkü onları sınavda zaten yapacaksınız tekrar tekrar üstünde durmak gereksizdir. En zayıf olduğunuz noktaya çalışmalısınız, örneğin sözelciyseniz ve matematikte zorlanıyorsanız iyi bir puan almanın matematik netlerinden geçtiği için matematik çalışmaktan başka alternatifiniz yoktur. Sözel konusunda yetersiz bir mühendis iseniz yoğun okumaların ardından test çözerek sözel üzerinde iyileşmeniz mümkün.
Mali durumunuz uygun ise kursa gitmenizi önereceğim İstanbul’da iseniz Murat Eğitim kurumları ya da Fem Akademi ile başarılı olabilirsiniz ama unutmayın ki dershaneler sınav kazandırmaz sınava hazırlanan siz olduğunuz için kazanıp kazanmamak sizlerin elinizde. Sabırla ders çalışmanız güzel bir maaşla memur olmanız anlamına geldiği için bu şekilde motive olabilirsiniz.
Çözdüğünüz soruları testleri sakın atmayın yanlış yaptığınız soruları silin çözülmemiş hale getirin karalayın ve işaretleyin. Biraz zaman geçtikten sonra tekrar o soruları çözmeyi denediğiniz de göreceksiniz ki yanlış yapacaksınız. Soruyu önceden hangi şıkkı işaretlediğinizi anlamayacağınız hale getirin ki soruyu tekrar çözerken bir şık elenmemiş olsun.
Matematik öğrenmek öğretmen ile gerçekleşir bunun için internet üzerindeki dersleri izleyebilirsiniz ya da kursa gittiğinizde matematik öğretmeninizi can kulağıyla dinleyin.
Türkçe için günde sadece 10 soru çözmeniz yeterlidir fazlasına gerek yok.
Coğrafya – Tarih oku test ile pekiştir çeklinde çalışılmalı.
Vatandaşlık oku ezberle test ile pekiştir yapılarak çalışılmalı.
Güncel sorular sınava 1 hafta kala okunularak yapılabilir.
Sınavda işaretlediğiniz şıkkı asla değiştirmeyin. Çözdüğünüz soruya tekrar dönmeyin. Çözemediğiniz soruda zaman kaybetmeden hemen boş bırakıp geçin. Ösym sorularının cevapları nettir 2 şık arasında kalırsanız birini işaretlemeyi deneyin. Güncel sorularda bilmediğiniz soruları ezbere atmasyon işaretlemeyin.

25 Tem 2012 |

Google search: Kpss’ye Nasıl Çalışılır Kazanılır En Etkili Çalışma Yöntemi

Anahtar Kelimeler: ,

Facebook'ta paylas


Bu habere yorum yapın, sitenizden takip edin ya da RSS kaynağı ile yeni içeriklerimize ulaşın.

14 Yorum »

 • inci diyor ki:

  kpss-a grubuna nasıl çalışmalıyız sorunsalı hakkında da bilgi verseydiniz güzel olurdu aslında.

 • fatoş diyor ki:

  85-90 arası almam lazım felsefeciyim önerileriniz ne olur nasıl çalışsam bu puana ulaşabilirim hocam.teşkrler.

 • petek diyor ki:

  ben şuan okulöncesi öğretmenliği okuyorum son yılım ve staj okul derken baya zorlanıyorum. Sözelci olmama rağmen korkum tarih ve güncel konular. Güncel konuları son1 haftada çalışıp halledebileceğimizi söylemişsiniz. Bu nasıl olacak? Tarih konusunda da okuyorum test çözüyorum ama genelde tamamen bilgi olduğundan karıştırıyorum.Ne yapabilirim?

 • FATOŞ diyor ki:

  ben yeni işletme mezununuyum 2013 şubatta mezun oldum ilk defa kpss ye gircem hangi alanda sınava girmeliyim nelere çalışmalıyım?

 • PINAR GÜZEL diyor ki:

  2014 ortaöretime şimdiden çalışmak yararlı olurmu

 • sevdiye diyor ki:

  2014 kpss önlisanstan giricem ve özel sektörde çalışmaktayım nasıl bir yol izlemeliyimde iyi bir puan alabileyim çok hırs yaptım bu sınavdan başarılı olmam mecbur ve şart oldu .teşekkürler.

 • sevde diyor ki:

  sence internetteki hafıza teknikleri yararlı mı ??

 • Gamze diyor ki:

  Merhaba
  2014 lise kpss girmek istiyorum fakat aynı zamanda çalışıyorum benim vaktim yok günde 8 saat çalışma gibi imkanım yok sizden ricam nasıl bir taktik uygulamalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz.Soru üzerinde çalışmak geliyor aklıma çünkü konuya çalışırsam yetiştiremem çok takıldığım yerde döner bakarım ama genelde vaktim yok bana lütfen içimi rahatlatacak fikirler verebilirmisiniz.
  Teşekkürler

 • BETÜL diyor ki:

  TARİH DERSİ İÇİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR KAYNK VAR MI?

 • glcn diyor ki:

  bende bu sene için hazırlanacağım hem çalışıyorum hem kpss ye hazırlanacagım dershaneyede yazıldım nasıl bır çalışma programı önerıyorsunuz benım için sıkı bır calışma temposu olucak bu sene nasıl çalısacağımı daha dogrusu verımlı nasıl calısılır yardımcı olur musunuz?şimdiden tşk.

 • zuleyha diyor ki:

  bende işletme bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim daha zamanm var. ama şimdiden hazırlanmak istiyorum sgüzel bir program uygulamak istiyorum…bana günü gününe uygulayabilecegim bi program önrirsniz sevınrm

 • pınar diyor ki:

  ben makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. bu yıl deneme amaçlı girmeyi düşünüyorum. liseyi bitirdiğimde ortaöğretim kpssden 88 puan almıştım ama tercih yapmadım üniversiteye başlayacağım için. şimdi lisans olarak giricem. sormak istediğim iyi derecede İngilizcem var bunun bana nasıl bi getirisi olur?

 • hakan diyor ki:

  öncelikle bir konuya değinmekte fayda var. hafta sonları ve hafta için dershaneye gidenlerin çalışma programları farklılık gösterebiliyor.

  hafta içi genellikle ders programları üst üste gelmesin diye boşluklar oluyor. örn paz ders olmazken salı günü var. salı günkü dersler pazartesi çalışılıp, ders tekrarı yapılabilir. yine aynı şekilde perşembenin programı çarşamba gününe, cuma ise hafta sonu bir güne atılıp diğer gün tatil yapılabilir diye düşünüyorum.

  tabi herşeyden önce herkesin bilgisi bir değil. yazı çok hoşuma gitti. eksik konulara tabi ki bakmak fazlasıyla fayda sağlayacaktır.

 • nurye diyor ki:

  Şuan muhendislik ikinci sınifm kpssden en az 80 almm gerekio KPSS iki yolda ir olduğu için dördüncü sınıfa denk gelip sinava girmm o yol tez ve okul zorlu oluck şuan clsmaya baslsam sacmalamış mı olurum? Bana tavsiye verir misiniz?

  Bu habere yorum yaz, çekinme döktür...

  Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...