2012 ÖMSS EK YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU SONUÇLARI

ömss 2012 ek yerleştirme ne zaman yapılır ÖMSS 2012 Ek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak2012 yılı Özürlü Memur Seçme Sınavı yapılmasının ardından sonuçlar açıklandı ve tercihler yapıldı. Tercihlerin sonuçları da açıklandı ve şimdi ek yerleştirmelerin yapılması planlanıyor. Tercih sonuçları 9 ağustos 2012 bugün itibariyle açıklanması bekleniliyor. Bu konu ile ilgili açıklama yapması beklenilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Batman’da katılacağı bir iftar yemeği için Batman şehrine uçakla gitti.

Bakan Fatma Şahin öncelikle Batman’da iftar yemeğine katılacağı ilçenin valiliğini ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ÖMSS 2012 ile ilgili olarak 9 Ağustos 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın tercih sonuçlarını bizzat kendisinin açıklayacağını belirtti. Ardından da ataması olmayan memur adayı kardeşlerimizin üzülmemesi gerektiğini ve ek yerleştirmenin eylül ayında yapılacağını belirtti.

7 Ağu 2012 |

Google search: ÖMSS 2012 Ek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

Anahtar Kelimeler: , ,

Facebook'ta paylas


Konuyla İlgili Yazılar

Bu habere yorum yapın, sitenizden takip edin ya da RSS kaynağı ile yeni içeriklerimize ulaşın.

6 Yorum »

 • çetin özgen diyor ki:

  ÖMSS HATALARI DÜZELTİLSİN KADROLARI ARTTIRILSIN DEVLET %/3 ŞARTINI YERİNEGETİRSİN!

  ÖSYM’nin açıkladığı verilere göre atama yapılması için ilana çıkılan 6 bin 758 kadronun 2 bin 492′i adedi boş kalmıştır. Yani kadroların üçte biri boş kalmıştır. Boş kalan kadroların ise 1.821 adedi Diyanet İşleri Başkanlığına, 405 adedi Sağlık Bakanlığına aittir. Peki, Devlet yeterli imam hatip veya ilahiyat mezununun ÖMSS’ye girmediğini bilmesine rağmen, neden ilana çıkmıştır?… Bakan Faruk Çelik ve Bakan Fatma Şahin konuyla yeterince ilgilenmediği için bu sorun ortaya çıkmıştır.

  BAZI KADROLARA YETERLİ BAŞVURU OLMAYACAĞI BİLİNMESİNE RAĞMEN TEDBİR ALINMADI

  Kadroların boş kalmasında en büyük nedenin, KPSS’de yaşanan bir sorun olduğu görülmektedir. Kurumların istediği bölüm mezuniyetinden sınava giren aday var mıdır, yok mudur incelenmemiştir.

  BAZI BÖLÜMLERE HİÇ KONTENJAN VERİLMEDİ

  Kontenjan verilmeyen kadroların sayıları ösym başkanlığı elinde başvuru yapan aday bilgileri arşivinde mevcuttur fakat yetkililer zahmet edip bu verileri incele zahmetine girmeyip adayı olmayan mesleklerden göstermelik kadrolar açılmıştır. Sonuçta Başbakan Erdoğan’ın katıldığı bir toplantıda, kadroların üçte biri boş kalacak şekilde, organizasyon yapılmıştır. Bu konuda ilgili Bakanların bir özeleştiri yapması gerekmektedir.

  EK YERLEŞTİRMELER BİRAN ÖNCE YAPILMALI

  Birçok engelli iş başvurularını ertelemiş, planlarını sınav sonuşlarına göre yapabilmek için hayatlarını ertelemiştir. bu sebeple daha fazla mağdur olmamamız için bir an önce ek yerleştirmeler ve ikinci yerleştirmeler yapılmalıdır.

  ÖZÜRLÜLÜK DURUMUNA GÖRE YERLEŞTİRME YAPILMADI

  Şuan ÖMSs sonuçları açıklanmış görünmektedir. Ancak bu sonuçlar bir çok kurumu sıkıntıya sokacaktır. Zira yerleştirmeler yapılırken özür durumu dikkate alınmamıştır. Oysaki sınav buna göre yapılmıştı. ÖMSs sonuçları ile duyma özürlünün santral memuru, görme özürlünün hizmetli olması mümkün kılınmıştır. Uyarılara rağmen bu konuda da tedbir alınmamıştır.

  Tüm bu tespitler, yetki verilen Bakanların konuyu yeterince sahiplenmediğini ve ilgilenmediğini göstermektedir.

  Bu nedenle, Başbakan Erdoğan’ın neden bile bile boş kalınacağı bilinerek ilana çıkıldığını Sayın Faruk Çelik’e ve Sayın Fatma Şahin’e sorması gerekmektedir.

  imzakampanyam.com/omss-hatalari-duzeltilsin-kadrolari-arttirilsin-devlet-3-sartini-yerinegetirsin-imza-kampanyasi

 • AHMET GÖĞEBAKAN diyor ki:

  evet herkesin bildiği türden

  kurumlar %3 lük açıklarını bildirmemekte direnmektedir
  özürlü insanlara özür şartı getirerek atama sınırlaması getirmektedir
  yani kısacası kanadırmanın içinde kandırma devam etmektedir bu hadiseler yıllardır devam etmektedir bunu bilmeyen yok ki ama türkiyemizde hayat devam ediyor

 • ayşe diyor ki:

  bir ümit olarak gördüğümüz bu sınav güvendiğim develetime bakanlarıma yazıklar olsun ki bizim gibi bahtsiz kadersiz insanlar üzerinde siyaset yapıp oy almak için yalanlar söylüyorlar 40 bin öğretmen atanırken yedi ibinlik bir oranı bile çok gören bakanlarıma yazıklar olsun ne farkları var engelli lisanslilar hiç olmasa görsünler ne şartlar altında üniversite bitidiler verilen kadro dalga geçiyorlar fatma şahın artık elini vicdanına koysunda bu özürlülerin haklarını doğru dürüst versin ek kontejana biraz daha kadro versinler bir nevzede çaresizliklerine çere olur yüzleri güler.

 • turan diyor ki:

  ben inanıyorum ve dua ediyorum hep ne zaman kısmetse o zaman olacak işallah diyor ve bakanlarımıza güveniyorum

 • muhammed yılmaz diyor ki:

  ömss ek tercihler bildiğim kadar eyer olursa marta büyük ihtimalle ama 2013 eylülde de ola bilir çünkü 2013 ekim de yerel seçim yani seçim için 2013 eylülü bekletebilirler ben böyle düşünüyorum büyük ihtimalle böyle olacak

 • osman özcan diyor ki:

  arakadaşlar hayırlısı neyse o olur seçimlerden önce yapılmaz bence

  Bu habere yorum yaz, çekinme döktür...

  Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...